DOFINANSOWANIE SZKOLEŃ ZE ŚRODKÓW PARP

Możliwość uzyskania do 100% dofinansowania na prowadzone szkolenia. Można skorzystać z możliwości, jakie daje system Podmiotowego Finansowania Usług Rozwojowych. Od 2017 roku wszystkie województwa (oprócz mazowieckiego i pomorskiego) będą przyznawały środki na ten cel. Poniżej odnajdziesz pełne informacje o możliwościach dofinansowania.

Baza Usług rozwojowych to serwis przygotowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), w którym znajdują się wszystkie szkolenia wraz z terminami realizacji jednostek posiadających pozytywną akredytację PARP na świadczenie usług i szkoleń dofinansowanych.

Dofinansowanie z BUR można uzyskać na rozwój kompetencji osób samozatrudnionych i pracowników MMŚP zgodnie ze zdiagnozowanymi potrzebami przedsiębiorstw oraz na kompleksowe usługi rozwojowe odpowiadające na ich potrzeby.

Co do zasady na usługi zamieszczone w Bazie Usług Rozwojowych mikro, mały lub średni przedsiębiorca będzie mógł pozyskać dofinansowanie w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO), którymi zarządzają poszczególne Urzędy Marszałkowskie (Instytucje Zarządzające RPO).

Decyzją władz samorządowych wsparcie nie będzie jednak dostępne dla firm z województw: mazowieckiego i pomorskiego. Więcej informacji znajduje się na stronie: uslugirozwojowe.parp.gov.pl w zakładce Dofinansowanie.

Finansowanie jakie można uzyskać na wybrane przez siebie szkolenia wynosi od 50% do 80% w zależności od województwa oraz założonych kryteriów.

  1. W Bazie Usług Rozwojowych wybierz dowolne szkolenie dopasowane do Twoich potrzeb – jeżeli tylko potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego szkolenia dla siebie skontaktuj się z nami – pomożemy!
  2. Skontaktuj się z operatorem w Twoim województwie, który pomoże Ci wypełnić wniosek zgłoszeniowy, jak również zweryfikuje ramy wejścia do projektu oraz poziom dofinansowania. Listę operatorów w konkretnych województwach podajemy w liście rozwijanej na końcu tego poradnika. Kim jest operator piszemy poniżej.
  3. Podpisz Umowę z operatorem (Operatorem jest instytucja, która realizuje podmiotowy system finansowania w danym województwie. Dysponuje ona i przyjmuje wnioski zgłoszeniowe oraz dystrybuuje środki do beneficjentów, czyli do osób i firm zainteresowanych kursami dofinansowanymi, które takie wsparcie otrzymają).
  4.  
  5. Zapisz się na realizowane przez nas szkolenie poprzez Bazę Usług Rozwojowych – pełną listę szkoleń znajdziesz tutaj
  6. Zrealizuj szkolenie, oceń je oraz opłać fakturę.
  7. Skontaktuj się z operatorem w celu otrzymania refundacji.
logo_png_small

Chętnie udzielimy wszelkich informacji dotyczących ubiegania się o dofinansowanie ze środków PARP/KFS.

W tym celu prosimy o kontakt pod numerem: 

Przemek Kacprzak tel +48 602 45 89 89

 

ZAPISZ SIĘ